ANA SAYFA l HAKKIMIZDA l KONAKLAMA l TEKNE TURLARI l TUR RESİMLERİ l LİKYA BÖLGESİ l İLETİŞİM  
441 7600
0232
0545 300 6065 - GSM

 

 

 Otel Arama

Otel Adı:2013 ERKEN REZERVASYON

 

Göcek Lykia Resort SPA

l İzmir Çıkışlı Likya Turu l İstanbul çıkışlı Likya Turu
Bu Yaz Likya Turlarında
           Lykia Resort Spa Hotel Göcek ile
                                          Kaliteyi Hisset

 

0232 441 7600
0545 300 6065

 

 

7346 - BELGE

 

 

2013 KAMPANYALI TURLAR

Likya Turları 2013
Likya Turu - İzmir - 4 Gece 5 Gün
Likya Turu - İzmir - 3 Gece 4 Gün
Likya Turu - İzmir - 7 Gece 8 Gün
Likya Turu - İstanbul - 7 Gece 8 Gün

İZMİR ÇIKIŞLI 2013 LİKYA FETHİYE TURLARI - HER HAFTA

İZMİR HAREKET 07:00 KARŞIYAKA YUNUSLAR – 07:30 BORNOVA EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANE ÖNÜ - 07:45 HATAY ÜÇYOL

1. GÜN LİKYA TURU : İZMİR - AYDIN - MUĞLA - GÖKOVA - DALYAN - TEKNE TURU
Yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Muğla üzerinden Gökova'ya ulaşıyoruz. Gökova yolunda muhteşem doğa manzarası fotoğrafları çekip Köyceğiz - Dalyan'a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Karia Uygarlığı’nın önemli şehirlerinden Kaunos Antik Kenti karşısında, bugün balık çiftliklerinin bulunduğu Dalyan kasabasını yakından tanımak için 1. TEKNE TURU DALYAN - İZTUZU PLAJI DENİZE GİRME - KANAL TURU - ÇAMUR BANYOLARI - KRAL MEZARLARI - KÖYCEĞİZ GÖLÜ GÖLDE YÜZME KEYFİ ardından otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde. LYKIA RESORT HOTEL


2. GÜN LİKYA TURU : SAKLIKENT KANYONU - TLOS ANTİK KENTİ - YAKAPARK - KAPUTAJ PLAJI – KAŞ GEZİSİ - PATARA ANTİK KENTİ
- PLAJI
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Likya yolu ile karadan denizi seyrederek ve fotoğraf molları vererek
Saklıkent Kanyonunda Yapapark restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Tlos Antik Kenti ve Saklıkent Kanyonu ziyaretimizin ardından Kalkan'a ulaşıyoruz. Kalkan'ı fotoğraf karelerimize alıp, Kaş'ta serbest zaman veriyoruz. Kaş iskelede soluklanıp gezimizi yaptıktan sonra, Kaputaş Plajı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Patara plajında denize girip bu muhteşem kumlarda güneşlendikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. LYKIA RESORT HOTEL

3. GÜN LİKYA TURU : GÖCEK - ONİKİ ADALAR TURU – YASSICA ADA – MANGAL PARTİSİ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüze yerleşip ONİKİ ADALAR 2.TEKNE TURU (Kızılada, Kleopatra Hamamı, Göbün Koyu, Tavsan Adası, Katrancı Adası, Yassıcılar Adası, Domuz Adası, Samanlık Koyu, Şövalye Adası ve yüzme molaları) ardından Göcek şehir turu, Liman gezileri ardından otele dönüş. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.
LYKIA RESORT HOTEL


4. GÜN LİKYA TURU: ÖLÜDENİZ - KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU – KAYAKÖY
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüze Ölüdeniz'e geliyoruz.Ölüdeniz Belcekız plajından - KELEBEKLER VADİSİ 3.TEKNE TURU (Mavi Mağara, Soğuksu, Nicholas Adası, Camel Beach, yüzme molaları ) sonrası mübadele sonucu terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü geziyoruz. Aydın üzerinden akşam saatlerinde İzmir’de oluyoruz. Başka seyahatimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz, hoşça kalın.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde Y.P Konaklama Lykia Resort Hotel
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım - Çevre Gezileri - Zorunlu Seyahat Sigortası
* Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
* Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Tekne Ücretleri ( 1 tekne turu ve öğle yemeği 30.TL'dir. )

LİKYA BÖLGESİ HAKKINDA KISA BİLGİ Likya, Anadolu'nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde "Işık Ülkesi" olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir.
İÖ.2 bin yılın başlarında bu bölgede, Doğu Akdeniz'de de korsanlıklarıyla çevreye korku saçan Lukalar yaşamaktaydı. Ancak bu Luka" kelimesinin daha sonra Grekler tarafından Lykia olarak telaffuz edildiği sanılmaktadır.
Likyalı'lar Kadeş Savaşı'nda Hititlerin yanında savaştılar ve 10 7. yy' ın ilk yarısında yerel bir krallık kurdular. İÖ. 6. yy'ın ortalarında Pers egemenliği altına giren Likya bölgesi. İÖ. 5. yüzyılda Persler'e karşı oluşturulan Delos Birliği'nde yer aldılar. İÖ.334 yılında Büyük İskender tarafından Pers' erden kurtarılan bölge, bu kez İskender'in generallerinin egemenliğine girdi. İÖ. 167'de Roma'nın tanıdığı bir ayrıcalıkla özgürlüğüne kavuştu. Bu yıllarda Likya, Olympos ve Phaselis gibi kentleri kendilerine us yapan korsanlar tarafından yağmalandı. İS 141 ve 240' taki depremlerden büyük hasar gördü ve yine ortaya çıkan korsanlar, Likya kentlerinin sonunu hazırladı 7 yüzyılda başlayan Arap akınları sonunda bölge, tamamen önemini kaybetti Bölgenin en önemli mimari eserleri, ahşap yapıların dış yüzlerinin taklit edildiği kaya mezarlarıdır.
Likyalıların kendilerine özgü dilleri vardı. Bu dil, batı Grek alfabesine benzeyen Likya alfabesi ile yazılırdı. Bugün Likya bölgesinde rastlanan yazıtlar özellikle 0 5. yüzyıldan kalmadır. Altısı ünlü, toplam 29 harften oluşan Lykia Alfabesi, Grek alfabesinde gösterilmeyen bazı seslere de sahiptir. Uzun bir süre Likya dilinin Grekçe ya da Farsça'nın yakın akrabası olduğu düşünülmüşse de, 1945'te Danimarkalı Dilbilimci Holger Pedersen, Likya dilinin Anadolu dillerine bağlı olduğunu ortaya koyarak bu görüşü çürütmüştür. Bugün birçok dilbilimci Likya dilinin bir batı Luvi lehçesinden ortaya çıktığı görüşünde birleşmişlerdir.
Heredot ise Likya ve Likyalılar hakkında, "Likyalıların kökeni eski devirlerde Grek olmayan halkın yaşadığı Girit'ti. Europa'nın iki oğlu olan Sarpedon ve Minos tahtı ele geçirmek için mücadele etmişler ve galip gelen Minos, Sarpedonu ve taraftarlarını ülkeden dışarı atmıştı. Sürülen grup, gemilere binip Asya'ya doğru hareket etmiş ve Milyasler'ın topraklarına yerleşmişlerdi. Milyas, o zamanlar Solym'ler tarafından işgal edilen ve bugün Likyalıların yaşadıkları ülkenin eski adıdır. Sarpedonun Krallığı zamanında isimleri olan Termiller diye bilinirdi. Şimdi bile komşuları Likyalılar için bu adı kullanırlar. Gelenekleri yönünden bazıları Giritli'lere, bazıları Karia'lılara benzer. Fakat hiç kimseye benzemeyen bir töreleri vardır. 0 da babaları yerine analarının adını kullanmalarıdır. Bir Likyalıya kim olduğunu sorun, size adını annesinin, anneannesinin, büyük anneannesinin, ve daha büyükanne annesinin ismini söyleyerek cevap verir. Hür bir kadının bir köleden çocuğu olursa yasal sayılır. Buna karşılık, toplum içinde ne kadar önemli bir yeri olursa olsun, hür bir erkekle bir yabancı kadının veya metresinin çocuğuna vatandaşlık hakkı tanınmaz." demektedir.
Ancak son yıllarda yapılan arkeolojik ve epigrafik çalışmalar, Likyalıların İÖ. 2. bin başlarında Kafkaslar üzerinden Anadolu'ya gelen ve Akdeniz Bölgesi'ne yerleşen Indo-Germen kökenli Lukka kavimlerinden olduğunu ortaya çıkarmıştır.

 

KÜLTÜR TURLARI

KARADENİZ TURLARI
İZMİR ÇIKIŞLI TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
KARE TUR - İZMİR
YURTİÇİ TURLAR

SAYFA ETİKETLERİ

Likya Turları 2013, Likya Turu İstanbul Çıkışlı, Likya Turu izmir çıkışlı turlar, izmir turları, izmir seyahat acentaları, izmir tur şirketleri, karadeniz turları, likya turları, istanbul turları, kapadokya turları, çanakkale turları, antalya otelleri, bodrum, marmaris, izmir otelleri, izmirden kıbrıs, kıbrıs turu, kıbrıs otelleri, 2013 otelleri, erken rezervasyon, izmirden turlar, Kare Tur İzmir

Tur Tarihleri / Fiyatları 2013
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2 Kişilik Odada 3. Kişi
Tek Kişilik Oda
İki Yetişkin Yanında Çocuk 02-12 Yaş
AÇIKLAMA
ERKEN REZERVASYON
HER HAFTA - 2013
3 GECE 4 GÜN - HER PERŞEMBE
600,-¨
550,-¨
600,-¨
200,-¨
Kesin Haraket
1 ALANA 1 HEDİYE